Galerie
Napoléon
- Paris - Kolekcja Gazety

Rewolucja Francuska - Journal de Paris - Piątek 5 Czerwiec 1789 r | Francuski Kalendarz Rewolucyjny - Pluviose
Journal de Paris N°156, gazeta wydany z Piątek 5 Czerwiec 1789 r. Oryginalny dokument wydrukowany na papierze żeberkowym ze znakiem wodnym przez Imprimerie de Quillau, Rue du Fouarre przez Paryż w 1789.

1789XVIII Wiek
 • Datowanie : 1789
 • Wiek : 18 Wiek
 • Okres : Ludwik XVI
 • Passepartout : 65 x 50 cm
 • N° Inwent. : FR-00002
400€
(Bez ramy)
 • Certyfikat autentyczność
 • Passepartout w komplecie
 • Portfolio exacompta
 • Bezpłatna wysyłka
 • Wysyłka w ciągu 24 godzin
 • Online tracking
Rewolucja Francuska
Ludwik XVI
(1774-1789)

Tytuł

Rewolucja Francuska - Journal de Paris - Piątek 5 Czerwiec 1789 r | Francuski Kalendarz Rewolucyjny - Pluviose

Type

Journal de Paris N°156, gazeta wydany z Piątek 5 Czerwiec 1789 r. Oryginalny dokument wydrukowany na papierze żeberkowym ze znakiem wodnym przez Imprimerie de Quillau, Rue du Fouarre przez Paryż w 1789.

Ten historyczny dokument składa się z tych 2 dokumentów zamontowany w passepartout muzealna :

Stary Dokument

Rewolucja Francuska - Journal de Paris - Piątek 5 Czerwiec 1789 r

Type

 • Journal de Paris N°156, gazeta wydany z Piątek 5 Czerwiec 1789 r (Vendredi 5 Juin 1789).
 • Oryginalny dokument (4-stronicowy) na papierze żeberkowym ze znakiem.
 • Wydrukowane przez Imprimerie de Quillau, Rue du Fouarre przez Paryż w 1789.

 • Le Journal de Paris to pierwszy francuski dziennik. Po raz pierwszy ukazała się w 1777 roku.
 • Założona przez Antoine-Alexis Cadet de Vaux, Jean Romilly, Olivier de Corancez et Louis d'Ussieux, jest redagowana przez Quillau.
 • Gazeta opisuje wydarzenia z poprzednich dni i przepisuje relacja z obrad zgromadzeń (Stany Generalne).
 • Zawiera również anegdoty o wybitnych postaciach Paryża, wiadomości literackie, wieczorne pokazy oraz informacje praktyczne, takie jak prognozy pogody, wysokość Sekwany, godziny włączania i wyłączania oświetlenia w Paryżu ...

Ilustrowany Dokument

Francuski Kalendarz Rewolucyjny - Pluviose

Type

Dokument wydrukowany w 1989 roku na dwusetną rocznicę rewolucji francuskiej

Kolekcja Gazety

Okres Ludwik XVI

Ludwik XVI, urodzony 23 sierpnia 1754 w Wersalu i zmarł zgilotynowany 21 stycznia 1793 w Paryżu, był królem Francji i Nawarry od 10 maja 1774 do 6 listopada 1789, a następnie królem Francuzów do 21 września 1792 roku. ostatni król Francji tzw. okresu Ancien Régime.

Syn Dauphina Ludwika Francji i Marie-Josèphe of Saxe, został Dauphinem po śmierci ojca. Ożeniony w 1770 z Marie-Antoinette z Austrii, wstąpił na tron ​​w 1774 roku, w wieku dziewiętnastu lat, po śmierci swojego dziadka Ludwika XV.

Koronacja króla odbyła się 11 czerwca 1775 roku w katedrze w Reims.

Dziedzicząc królestwo na skraju bankructwa, rozpoczął kilka reform finansowych, przeprowadzonych w szczególności przez ministrów Turgot, Calonne i Necker.

Pasjonat geografii i nauk morskich, Ludwik XVI zlecił Jean-François de La Pérouse podróż dookoła świata i sporządzenie mapy Oceanu Spokojnego, który w tamtych czasach był jeszcze słabo znany, pomimo rejsów Cook i Bougainville. Za całą wyprawą stoi król.

Ludwik XVI jest głównie znany ze swojej roli w Rewolucji Francuskiej. Rozpoczyna się ona w 1789 r. po wezwaniu państw ogólnych do refinansowania państwa. Posłowie z grupy domagają się poparcia ludzi, nazywają się "Zgromadzenie Narodowe we Francji" i zakończą Monarchie absolue boskiego prawa. Na początku Ludwik XVI musi opuścić zamek w Wersalu do Paryża i wydaje się akceptować bycie monarchą konstytucyjną.

Zniewierzenie narodu paryskiego jest w pełni następstwem uwolnienia Jacques'a Neckera oraz obecności oddziałów najemnych w pobliżu miasta. Prise de la Bastille we wtorek, 14 lipca 1789 r., w Paryżu, jest jednym z inauguracyjnych i symbolicznych wydarzeń we Francji.

Konwent Narodowy jest następcą Zgromadzenia Ustawodawczego i ustanawia pierwszą Republikę. Na pierwszym posiedzeniu w dniu 21 września 1792 r. Komisja oświadczyła, że królestwo zostało zniesione we Francji, a rok I Republiki Francuskiej zostanie wydany w dniu 22 września 1792 r. Ludwik XVI traci wszystkie swoje tytuły.

Proces byłego króla, który został osądzony jako zwykły obywatel i obecnie nazwany Citoyen Capet, rozpoczyna się 11 grudnia 1792 r., a sam sąd jest Konwent Narodowy.

Ludwik XVI został zgilotynowany w poniedziałek, 21 stycznia 1793 r. w Paryżu, miejsce rewolucji (place de la Concorde). Jest pochowany na cmentarzu Madeleine w grobie, pokrytym wapnem. W dniach 18-19 stycznia 1815 r. Louis XVIII wykopał swoje szczątki i pozostałości Maria Antonina Austriaczka, by w dniu 21 stycznia zainspirować je bazyliką św. Denis. Ponadto, sprawia, że w ich pamięci zbudować Kaplicę Wykupieniową w miejscu cmentarza Madeleine.

Nasz gwarancja

Z ponad 20-letnim doświadczeniem oraz katalog antyki ponad 40.000 stare grafiki, rysunki i dokumenty historyczne datowane od XIV do XIX wieku, Galerie Napoléon, antyk galeria w Paryżu, znajduje się światowym punktem odniesienia w dziedzinie starodrukach i starożytnych grafiki.

Oprócz tysięcy fanów rycin we Francji i na świecie, la Galerie Napoléon ma zaszczyt liczyć wśród swoich klientów : archiwa narodowe, muzea, zabytki a także prestiżowe pracownie projektantów wnętrz. Wszystko przyciąga nadzwyczajnym bogactwie jej katalogu, jak również jakość i szybkość obsługi.

To pozwala nam zagwarantować każdemu klientowi autentyczność prac nasz katalog i wysyłki zamówień w ciągu 24 godzin.

Bezpłatne dostosowanie

Dostosuj bezpłatnie kolor bezkwasowe passepartout muzealna jakość z palety 0 kolorów.
Ta opcja będzie oferowana bezpłatnie w koszyku.

Bezpieczna dostawa

Zamówienia są wysyłane na całym świecie w ciągu 24 godzin w bezpiecznym opakowaniu.

Koszty wysyłki są bezpłatne dla zamówieniu powyżej 50EUR Aby Francji, 70EUR dla Unii Europejskiej (i Szwajcaria) i 90EUR dla reszty świata.

Dla zamówień poniżej tych kwot, koszty wysyłki są 6EUR dla Francji, 8EUR dla Unii Europejskiej (i Szwajcaria) i 10EUR dla reszty świata.

Bezpieczne płatności

 • Karty płatnicze via Paybox, europejski lider w płatności online (Visa, Eurocard/Mastercard, CB)
 • PayPal (American Express,..)
 • Przelew bankowy w Euros SEPA (IBAN/BIC/SWIFT)
 • Francuski bank check (w Euros)
 • Płatność w terminie zapadalności (Zarezerwowane dla instytucji księgowych: Muzea, Uniwersytety, Urzędy, Ministerstwa ...)